Su Kesilirse Neresi Aranır?

Sıklıkla yaşanabilen su kesintileri insanları merakta bırakmaktadır. Kimden bilgi alınacak? Su ne zaman gelecek ve neden kesildi? Gibi sorularına cevap bulmak istemektedir. Bu nedenle yetkililer, su kesintisi sırasında aranacak iletişim numaraları belirlemiştir.

Alo 185 numaralı telefon hattı su arızası ve kesinti bilgileri için çalışmaktadır. Mahalle, sokak ya da binalarda meydana gelebilecek su arızaları vakit kaybetmeden yetkililere bildirilmelidir.

Su Kesilirse Neresi Aranmalıdır?

Su kesintileri nadir yaşanan olaylar olsa dahi kullanıcıları zor durumda bırakmamak için iletişim kanalları kurulmaktadır. Alo 185 numaralı telefon tam da bu soruya cevap verebilmek için açık bulunmaktadır. Su kesintisi durumunda kalanlar 7/24 iletişim kurarak bilgi alabilmektedir. 185 Numaralı telefon günün her saati çalışmaktadır.

Su kesintisi konusunda bilgi alınabileceği gibi su hatlarında yaşanan arızaların da bildirilerek çözüm üretilmesine destek olmaktadır. Büyük şehirlerde Belediyeler Su abonelerine destek olabilmek amacıyla telefon desteği oluşturmuş bulunmaktadır. Türkiye genelinde hizmet veren alo 185 her zaman aranarak bilgi alınabilecek tek adrestir.

Arıza fark edildiği zaman da aynı numara aranarak yetkililerin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Suyun tükenebilir bir kaynak olması dolayısıyla hem kullanım sırasında özenli davranılması gerekir. Hem de arıza ve su kaçaklarının zaman kaybetmeden bildirilerek önlenmesi gerekmektedir.

Su Tüketiminde Dikkat Edilecekler

Su hayatın devam edebilmesi için en değerli kaynaktır. Bu nedenle kullanılan her fazladan damla kullanamayanın hakkıdır. Bu vicdani bir sorumluluktur ve her bireyin diğerine karşı ne oranda saygı taşıdığının da ifade şeklidir. Dünya üzerinde suyu en bol olan ülkelerden biriyiz ve bunun tükenebilir bir kaynak olduğunun farkındayız.

Bir bardak temiz suya ulaşamayan pek çok insanın varlığını düşünerek suyun Azizliğine saygıyla kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. 185 Numaralı telefon hattından iletişim kurularak su arızası konusunda bilgi alınabilir, arıza fark edildiğinde yetkililere bildirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir